Břišní kolika má na rozdíl od „běžných“ občasných bolestí bříška, které občas potrápí každé miminko i jeho starostlivé rodiče, své typické příznaky.
Krom klasické břišní koliky se u kojenců, příp. malých batolat vyskytují i „běžné“ bolesti bříška. Projevy bývají různé – od mírnějších bolestí a dyskomfortu projevujícího se např. tím, že se miminko při kojení vrtí, kroutí, odtahuje od prsu, prohýbá (i když nepláče a nemá typické příznaky koliky), moc mléka nevypije, anebo ho trápí ublinkávání (to totiž může být, krom přepití, způsobeno větry), až po silné bolesti, které ale nesplňují kritéria pro diagnózu klasické břišní koliky.
Rozhodně si ale nemyslete, že každý pláč jsou bolesti bříška! Je tomu spíše naopak. Nejčastější důvody k pláči bývají – hlad/žízeň, zima/horko, strach a potřeba maminky, zlé sny, potřeba vyměnit plenku, později i bolesti zoubků, počínající nemoc, dokonce i nuda…
Proto, jakmile miminko začne plakat, nic nevymýšlejte a nakojte. 🙂 Pak teprve řešte další možné důvody pláče… Upřímně řečeno v 95% případů kojení zabere. Vím, co říkám. 🙂
Homeopatika jsou informační „léky“ bez nežádoucích účinků a interakcí s jinými léky a jsou tedy bezpečné a vhodné i pro miminka od narození, těhotné a kojící maminky a můžete je koupit v lékárně…
Dávkování: 10 granulí zvoleného homeopatického léku (lze i více léků do jedné kojenecké láhve) rozpustit ve 100ml převařené kojenecké vody, podávat po lžičkách (1 lžička = 1 dávka) 5x denně i častěji. Já osobně radím 3 – 5 kuliček rozpustit v cca 2ml kojenecké vody v malé injekční stříkačce a pomalu miminku jednorázově vstříknout do pusinky (15 minut před a po užití nejíst, nepít, nekojit) – podávat dle intenzity potíží 3-5x denně, příp. častěji.