Když dýchání škodí zdraví aneb Zázračný lék na odvykání kouření!

kouření odvykání

Než vám prozradím ten zázračný lék, díky kterému se během pár dní zbavíte kouření, musím se s vámi podělit o pár zajímavých a překvapivých informací o kouření, ale také o otravném hmyzu a nejen jeho zabijácích…

Chemie „otravující“ vzduch – odpuzovače hmyzu a kouření

Odpuzovače hmyzu – dobrý sluha?

Vždycky, když jsme doma používali odpuzovače hmyzu do zásuvky, ze kterých vycházel podivný kouř, mě zajímalo, jestli to není nebezpečné i pro nás, když to nedělá dobře otravnému hmyzu. Ten dým ve mě zkrátka nevyvolával moc důvěry, ale klidný spánek bez toho nepříjemného bzučení byl fajn a tak jsem nad tím zkrátka mávla rukou.

Jenže nedávno jsem zjistila, že moje domněnky se potvrdily. V pořadu A dost! prezentovali výsledky provedených testů a závěrem bylo, že není vhodné pobývat a už vůbec ne spát v místnosti s takovýmto výrobkem v zásuvce. A u dětí to platí dvojnásob!

Ve zmiňovaném kouři se totiž nacházejí nebezpečné cizorodé látky, které mají negativní vliv na naše zdraví! Pro zájemce video ZDE>>.

Jak na hmyz bez chemie

Proti hmyzu pomáhají afrikány, muškáty či levandule v oknech či na zahradě, dále citrónová tráva a údajně také užívání vitamínu B, protože lidé s jeho nedostatkem jsou prý pro hmyz lákavější kořistí. Mezi tipy Jana Tuny patří hřebíček (koření) vylouhovaný v Alpě a tímto výluhem se potřít a hmyz prý nemá šanci. 🙂

Květiny odpuzující hmyz

Elektronické cigarety – záchrana pro kuřáky?

Když už je řeč o kouři, jak je to s kouřením a těmi „slavnými“ elektronickými cigaretami?

O škodlivosti kouření snad již není pochyb. Ovšem mnoho lidí, zvláště kuřáků, se domnívá, že kouření je zlozvyk. Omyl! Kouření je závislost, a ne ledajaká, je to závislost heroinového typu!

Nikotin je dokonce ještě návykovější než heroin.

Kouření je ale nebezpečné i pro pasivní kuřáky, kteří zplodiny kouření dýchají, což je nebezpečné zvláště pro děti, včetně dosud nenarozených. Od kuřáků je to neohleduplné, sobecké a hloupé. Pro kouření v přítomnosti dětí zkrátka neexistuje omluva – ať si kdo chce, co chce říká…

Mě neskutečně vytáčí, když vidím rodiče nebo prarodiče, kteří jednou rukou vedou dítě nebo tlačí kočárek a v druhé ruce mají zapálenou cigaretu.  Nejtragikomičtější je jejich snaha vyfukovat kouř na druhou stranu, dál od dítěte. To je stejné, jako kdyby byl bazén rozdělen na část, kde se smí čůrat, a část, kde je to zakázáno. Jaký asi dávají dítěti příklad – že kouřit je normální..?

Kouření, včetně toho pasivního, způsobuje poruchy imunity, alergie, astmata a samozřejmě i rakovinová bujení! V těle kuřáků se nachází i kadmium jakožto nebezpečný těžký kov…

kouření odvykání

Takže už se rodiče-kuřáci nemusí divit, proč má dítě časté infekce a virózy, astmata nebo alergie, když mu neustále kouří pod nosem. A když už je řeč o astmatu. – Setkala jsem se s argumentem některých astmatiků a pacientů s kašlem vůbec, že kouření jim pomáhá od kašle. Ano, to je pravda, ale je třeba říct, jakým způsobem.

Nikotin obsažený v cigaretách zastavuje činnost řasinek, které svým pohybem posouvají škodliviny a prach z plic ven, které pak můžeme vykašlat. Ovšem takto nikotinem blokované řasinky škodliviny neodstraní a ty tak zůstávají v plicích a mohou se podílet na vzniku zánětů a nádorů.

Pro řadu kuřáků bude možná překvapení, že nebezpečné jsou i elektronické cigarety. Možná dokonce více než ty klasické, protože obsahují řadu látek, o jejichž účincích při dlouhodobém užívání toho zatím příliš známo není. Obsahují ale i látky jako karcinogenní formaldehyd, o jehož negativních účincích na zdraví se již ví.

Každopádně e-cigarety, které obsahují neurotoxický nikotin, mají schopnost na sebe vybudovat závislost. E-cigarety tedy rozhodně nejsou zdravější varianta klasických cigaret!

Další informace najdete ve videu ZDE>>.

Jak přestat kouřit

Spousta kuřáků se snaží s kouřením přestat. Někteří jsou úspěšní, jiní to zkouší stále dokola a neúspěšně. Někomu zabere postupné snižování počtu vykouřených cigaret, jiný s kouřením skončí ze dne na den.

Vydrží ale jen ten, kdo má silnější vůli a hlavně motivaci. Ten, kdo přestává kouřit kvůli tomu, že mu to doporučil lékař, nebo proto, aby udělal radost manželce či dětem, nebývá dlouhodobě v nekouření úspěšný. Nedělá to totiž sám ze svého vlastního rozhodnutí, protože už zkrátka nechce kouřit, ale kvůli někomu jinému.

Ten, kdo dělá věci, které ostatní nedělají, má výsledky, které ostatní nemají

Úspěch je otázka rozhodnutí! Vlastního rozhodnutí!

Někdy je ale možná potřeba počkat si na tu správnou chvilku. Prostě to jednoho krásného dne tak nějak samo vyplyne a pak to skončení s kouřením půjde skutečně samo… Vše má svůj čas… 🙂

Ten, kdo se rozhodne a opravdu chce přestat kouřit, má několik možností:

1) Zkusí to sám pevnou vůlí.

2) Vyhledá pomoc v Centru pro odvykání závislosti na tabáku (bývají součástí plicních klinik, oddělení a ambulancí), kde mají lékaři možnost klientovi kvalifikovaně poradit a pokud je to nutné i předepsat léky, které zamezí „chuti na cigaretu“.

Díky těmto lékům (tehdy to byl lék Champix) před 10 lety přestal kouřit můj manžel (také lékař)! Tehdy kouřil denně cca 10 cigaret a dosavadní pokusy o ukončení kouření byly neúspěšné. Nejednou se musel ve 3 hodiny ráno, jak mi popisoval, vydat na benzínku pro cigarety, které předtím hrdinně vyhodil do popelnice. Při užívání předepsaného léku přestal během 2 měsíců kouřit a žádné problémy mu to nedělalo. Od té doby asi 2-3x vykouřil kubánský doutník, který jsme si koupili na dovolené v Mexiku, ale neměl nutkání se ke kouření vrátit. Každopádně je na sebe právem hrdý a já také! 🙂

3) Odvykání kouření pomocí homeopatik – léčba má 3 pilíře:

  • zmírnění chuti na cigaretu
  • ovlivnění abstinenčních příznaků
  • detoxikace organismu

Homeopatika pro těhotné a děti

Homeopatika patří mezi tzv. informační léky, na jejichž přípravu se používají vysoce ředěné látky, což je jeden z důvodů proč je jejich účinnost zpochybňována. Já je ale již asi 3 roky užívám na různé neduhy a mám s nimi tu nejlepší zkušenost. Homeopatika navíc nemají nežádoucí účinky ani neinteragují s jinými léky, což je jejich velká výhoda. Užívání má svá specifika – na granulky se obvykle nesahá rukou, ale vsypou se přímo pod jazyk, přičemž 15 min. před a po užití se nesmí jíst a pít.

Postup léčby závislosti na kouření pomocí homeopatik

  • Na odvykání kouření je dobré se připravit užíváním „detoxikačního“ homeopatika Nux Vomica 15 CH 2x denně. Detoxikaci doporučuji provádět po dobu 1 měsíce a snažit se množství cigaret snížit na minimum. 

Já jsem toto homeopatikum před časem užívala jako detoxikaci hormonální léčby, kterou jsem dostala před 3 lety při umělém oplodnění, a chtěla bych vás připravit na to, že vám možná po 2-3 dnech užívání bude trochu špatně – je to totiž strychnin na maximum rozředěný. 🙂

Při detoxikaci se totiž toxiny vylučují do krve, aby mohly odejít z těla, a to nám nemusí udělat úplně dobře. Ale nebojte, přejde to (já tehdy udělala 1-2-denní pauzu v užívání a pak pokračovala, ale vy zkuste vytrvat).

Toto homeopatikum řeší i zácpu (i tu v rámci abstinenčních příznaků) nebo potíže po přejedení nebo příznaky spojené s kocovinou, takže se v domácí lékárničce hodí. 🙂

Po skončení užívání tohoto homeopatika byste již neměli kouřit (snažte se o to, co nejvíce to jde) a začít užívat další homeopatikum:

  • Pro zmírnění chuti na cigaretu (nutno užívat již bez kouření!) užívejte Tabacum 30CH 2x denně, přičemž první dávku si vezměte hned po probuzení (to je chuť na cigaretu nejsilnější, že). Užívá se tak, dlouho, dokud je potřeba.

Stran kouření tady najdete praktický návod:

  • jaká homeopatika užívat při abstinenčních příznacích
  • jak detoxikovat organismus po kuřáckém období
  • jaké homeopatikum užívat, pokud nezvládáte kouření ukončit (a můžete tedy zkusit užívat homeopatika při kouření, která zvyšují odpor k cigaretě a užíváte je před kouřením).

Držím palce a směle do toho!

Homeopatika vás nezruinují – jedno balení stojí kolem 80 Kč a já je objednávám ZDE>>

Pokud vás homeopatická léčba zaujala (a to zdaleka nejen stran odvykání kouření) a já to vřele doporučuji, tak se podívejte na svethomeopatie.cz, kde radí lékaři, fyzioterapeuti, laktační poradkyně a další odborníci.

Líbil se Vám článek? 

MUDrc Míša - Tajemství ideálního mateřství

Zdroje a doporučená literatura:

https://svethomeopatie.cz/cs/2510-homeopaticka-pomoc-pri-odvykani-koureni

https://www.stream.cz/adost/odpuzovace-hmyzu-co-se-z-nich-doopravdy-vylucuje-do-vzduchu-197662

https://www.stream.cz/adost/hrozba-jmenem-elektronicke-cigarety-proc-se-jich-mame-bat-197712

Doba jedová 1 a 2 – prof.RNDr.Anna Strunecká, DrSc.

Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně – vydávané sdružením Arnika   arnika.org

Maminka-lékařka se zkušeností s léčbou neplodnosti (první miminko máme z IVF, ale druhé z přirozeného otěhotnění!) a vášní pro zdraví bez "chemie". Nadšená propagátorka Nevýchovy, která si užila krásné těhotenství i porod a zvládla strasti počátku mateřství se ctí. Autorka e-průvodce pro páry plánující miminko "Naše vítězství nad neplodností aneb 12 tipů, jak zvládnout umělé oplodnění", e-průvodce těhotenstvím a přípravou k porodu "Konečně těhotná aneb Jak mít pohodové šestinedělí a zvládnout porod s úsměvem", e-průvodce komplexní péčí o miminko"Deník novopečené maminky aneb Jak přežít šestinedělí a užívat si mateřství". "S intuicí, rozumem i humorem Vás provedu mateřstvím již od plánování miminka." Jak a proč jsem se stala z neplodné lékařky maminkou blogerkou si přečtěte zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů