Proč a jak jsem se stala z neplodné lékařky maminkou blogerkou

Z neplodné lékařky maminkou blogerkou

Před 3 lety jsem byla mladá lékařka, která se již měsíce marně snaží s manželem o miminko, a kterou už pomalu přestávají těšit i její největší koníčky – záhady a cestování. Byla jsem z neustálého neúspěchu otrávená a smutná, pak už i zoufalá a psychicky na dně. Pořád jsme se ptali

„Proč miminko nepřichází? Proč zrovna my?

Co děláme špatně? Proč ostatní otěhotnění jen co na miminko pomyslí a my ne?“ Ta nespravedlnost nás srážela na kolena a my už přestávali věřit, že někdy budeme mít vlastní děti. Po dlouhých měsících neúspěchu nás začal opouštět i všudypřítomný humor a začali jsme se navzájem obviňovat a náš vztah trpěl…

Moc nám nepomáhali ani neustálé otázky typu „Tak co, kdy už budete mít miminko?“ přicházející od přátel a rodiny. Navíc mi postupně jedna kamarádka za druhou oznamovala radostnou událost. Začínala jsem všechny ty těhule všude kolem a jejich mimina nesnášet. Je to hrozné, ale to tak.

K neplodnosti se postupně přidaly i potíže s poruchou jaterních funkcí a ty jsem musela začít řešit. Četla jsem, vzdělávala se a přemýšlela. Otevřely se mi oči a já vše najednou viděla jasněji a z jiného úhlu než dosud.

Zjistila jsem, že vlastně žijeme v chemickém nálevu. Říkala jsem si, že právě to je  možná důvod, proč naše miminko stále nepřichází. Začala jsem se věnovat zdravému životnímu stylu, ekologii, ochraně zvířat a snažila se eliminovat chemii nacházející se alespoň v mém okolí. Měnila jsem názory na spoustu věcí ve svém životě.

Všechno zlé je pro něco dobré. A co to něco je, se někdy dozvíme až za hodně dlouho.

Snažila jsem se zapůsobit i na ostatní, aby změnili své jednání a smýšlení, a dávala často i nevyžádané rady. Měla jsem a stále mám pocit, že musím změnit svět k lepšímu. Nejen pro sebe, ale i pro své děti, aby svět byl i nadále vhodné místo ke spokojenému a zdravému životu a ne skládka odpadků. Idealismus nebo naivita…?

Vzdělávala jsem se v mnoha oblastech a za pár měsíců zjistila tolik důležitých a zajímavých informací, které jsem chtěla předat ostatním, aby zažili alespoň polovinu aha-momentů co já, a zlepšili své zdraví a kvalitu života vůbec.

Lidé si musí uvědomit a zamyslet se nad spoustou věcí a další spoustu věcí musí změnit. A v prvé řadě myšlení. A začít je nutno už od těch nejmenších – miminek -, protože z těch vyrostou dospělí, kteří budou tvořit společnost. A jací budou oni, taková bude společnost…

Ale abych mohla radit ostatním, co a jak změnit, musím začít u sebe a našeho miminka. To ale i přes provedené změny v životním stylu nepřicházelo…

Náš život postrádal smysl, vyšší smysl

Pak jsme se konečně odhodlali neplodnost řešit a absolvovali řadu vyšetření, která měla jediný závěr – bez umělého oplodnění se miminka nedočkáme! To byl šok i úleva zároveň – už víme, kde je problém a díky pokroku medicíny ho můžeme řešit a vyřešit. A po 2,5 letech marného snažení jsme díky umělému oplodnění (IVF), které vyšlo hned napoprvé a zvládli jsme ho naprosto s přehledem, čekali chlapečka!

Z neplodné lékařky maminkou blogerkou

Když jsme se chystali na IVF, sháněla jsem informace o neplodnosti, asistované reprodukci a umělém oplodnění. Jenže informací bylo jen pár, spíše takových neucelených výkřiků do tmy. Neměla jsem koho se zeptat, svěřit se, poradit. Nikdo neměl vlastní zkušenost. Teď už ji mám a vím, že to jde zvládnout bez potíží a hlavně vím, jak na to a proto jsem napsala rozsáhlý eBook – „Naše vítězství nad neplodností“. Je naprosto unikátní, na českém trhu nemá obdoby a obsahuje ucelené komplexní informace.

Najdete v něm:

  • Zlepšení zdraví o vyšší úroveň i genetiky (a tím i kvality vajíček a spermií, i když možnosti jsou omezené), podpora plodnosti a přirozeného otěhotnění = my totiž našeho druhorozeného počali přirozeně!
  • Odbornosti i praktické informace o vyšetřeních, výsledcích, diagnózách, léčbě (od jednoduché po náročné metody až k IVF).
  • Vše co ne/udělat, ne/jíst, ne/užívat pro úspěch umělého oplodnění.
  • Celý nás autentický příběh od A do Z bez cenzury pro inspiraci i uklidnění.
  • Jak postupovat při potížích s otěhotněním, jak podpořit plodnost a vyřešit neplodnost!
  • On-line konzultace pro řešení Vašeho konkrétního problému u verze VIP v ceně.

e-Book si prohlédnete zde>>

Snažila jsem se zjistit vše, abych udělala maximum nejen pro úspěch IVF, ale také abych náročnou hormonální léčbu zvládla já a moje, krátce vyléčená, játra. Snaha se vyplatila a vše proběhlo bez komplikací a jako po másle, a i moje játra zvládla. Konečně i my čekali vytoužené miminko!

Já si užívala pohodové těhotenství a pečlivě jsem se připravovala na porod i svou novou roli. Pak přišel krásný, rychlý, hladký a takřka bezbolestný, přirozený porod, přesně tak, jak jsem si usmyslila. V tomto článku si o něm můžete přečíst. Afirmace a veškeré další do praxe zavedená doporučení přinesla ovoce. Vím již, jak těhotenství zvládnout s úsměvem, čeho se vyvarovat, jak cvičit, co nejíst a jak udělat maximum na hladký, přirozený porod…Jestli chcete také, tak mrkněte sem.

Jelikož jsem lékařka a zároveň maminka s vášní pro zdraví bez „chemie“, nemusí se maminky obávat zeptat se a poradit a získat tak střízlivý, nezaujatý názor. Rozhoduji se totiž nejen „racionálním, lékařským“ rozumem, ale i rozumem selským, který má určitý nadhled, a hodně dám i na mateřskou intuici, která mi radí nejlépe! Stejně jako každé mamince, pokud ji ovšem umí používat a vyslyšet…

Po narození krásného a úžasného chlapečka jsme řešili spoustu malých či větších problémů, ale povedlo se nám je vyřešit: rozběhli jsme laktaci a zbavili se dokrmu, fyzioterapií normalizovali vývoj a podpořilo ho a dokonce jsem Vildovi vyléčila atopický ekzém bez chemie, jen díky stravovacím a režimovým opatřením. A já si po nelehkém začátku mateřství stále víc a víc užívám, i protože náš syn je to nejúžasnější a nejveselejší miminko na světě! 🙂 Jsem přesvědčená, že je to dáno již klidným průběhem těhotenství a porodu!

Užívám si mateřství

Přála bych i ostatním maminkám a tatínkům, aby si rodičovství užívali a věděli, jak na to!

Nevěděla jsem, jak skloubit své vášně a koníčky s touhou realizovat se na mateřské a zároveň předat nenásilnou formou své znalosti a zkušenosti ostatním, především budoucím a novopečeným maminkám, a usnadnit život jim i jejich dětem.

Občas okolo sebe vidím unavené, vystresované rodiče, kteří si často neví rady nebo nevědomky svým dětem „ubližují“ neuváženým jednáním či slovy. Děti bývají nemocné a mají různé problémy, které by mít možná nemusely… Rve mi srdce, když kolem mě prochází vystresovaná maminka se zoufale plačícím dítětem, která evidentně neví, proč dítě pláče nebo se vzteká, a už neví, co dalšího má udělat, aby dítěti pomohla a pláč zastavila. Často to pak končí okřiknutím nebo apatií k projevu dítěte, které má svůj problém a maminka ho „neslyší“ a „nechce“ mu pomoct… Je to od ní v jeho očích zrada…

Od té doby, co jsem absolvovala kurz „Výchova nevýchovou“ už vím, jak na to, abych takové situace řešit nemusela nebo alespoň věděla, jak z nich rychle ven. A chtěla bych maminkám pomoci, aby se do takových situací nedostávaly a aby řešení takových faux pas bylo přijatelné nejen pro ně, ale i pro dítě.

Nejsem vševědoucí a i mě dítě někdy pláče a vzteká se, ale nyní už plno věcí vím a chápu a plno situací umím obratem vyřešit. A jsem přesvědčená, že moje rady budou maminkám ku prospěchu a změní jejich náhled, myšlení i názory. A toto vše změní život nejen jim, ale hlavně jejich dětem, budoucím dospělým…

Ale do ledna 2017 jsem nevěděla, jak jim informace předat bez nevhodného vnucování… Pak ale přišla pozvánka na kurz „Podnikání z pláže“ a já okamžitě věděla, že právě tohle potřebuji! To je odpověď na mé otázky! Díky on-line podnikání můžu předat to nejdůležitější, co vím, i to, co se ještě naučím, a zároveň vydělám peníze – zas peníze 🙂 o ty jde až na prvním místě, že? I tu nejušlechtilejší myšlenku zkrátka musí někdo sponzorovat…-, které mi umožní věnovat se více rodině a koníčkům – cestování! Každý by měl mít svůj sen, který ho žene dál… A měl by si své sny plnit! A já jsem právě udělala první krok!

Hned jsem se s energií sobě vlastní dala do práce – vymýšlela e-booky, web, motto, logo, články a dokonce vzdělávací on-line e-Booky pro páry snažící se o miminko, budoucí a novopečené maminky, abych jim pomohla k miminku a co nejlépe je připravila na mateřství, aby již nemusely nic vyhledávat, zjišťovat a stresovat se a toto krásné období v životě ženy si mohly v klidu užít.

Aby věděly, jak zjistit, co je nejlepší pro ně a jejich miminko. Aby byly zdravé, šťastné a spokojené a měly zdravé a šťastné miminko! Aby věděly, jak si zařídit domácnost před příchodem prvního miminka a jak ji skloubit s péčí o miminko a mít i čas na sebe, jak předcházet nemocem, jak si osvojit kojení,  jak očkovat bezpečně a minimalizovat rizika nežádoucích účinků, jak skutečně zdravě a správně zavádět příkrmy, jak podpořit pohybový vývoj a nácvik pohybových dovedností (pasení koníků, přetáčení, lezení po čtyřech…), jaký sport je pro dítě nejlepší, na co si dát pozor a třeba i kam jet s dětmi na výlet….

Mou vášní je zdravý životní styl bez chemie, „nevýchova“ spokojených dětí a i nacházení různých vychytávek na ulehčení života, protože život není potřeba protrpět a „přežít“, ale prožít… Možná téma mého zájmu zní tuctově, ale není! Sdílím vlastní příběh se spoustou vtipných historek, které snad s manželem Radkem přitahujeme ;-). Předávám mnoho tipů, rad, doporučení, zamyšlení a aha-momentů!!!

Chystám i na kurz laktační poradkyně a jako lékařka a hlavně zapálená zkušená maminka, pro kterou je výzva přicházet věcem na kloub, mám co nabídnout každé mamince!!!

Přidáte se do komunity maminek, které ví, jak na to? 😉

MUDrc Míša - Tajemství ideálního mateřství

Zdroje a doporučená literatura:

nevychova.cz

podnikanizplaze.cz

Doba jedová 1 a 2 – prof.RNDr.Anna Strunecká, DrSc.

Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně – vydávané sdružením Arnika   arnika.org

Maminka-lékařka se zkušeností s léčbou neplodnosti (první miminko máme z IVF, ale druhé z přirozeného otěhotnění!) a vášní pro zdraví bez "chemie". Nadšená propagátorka Nevýchovy, která si užila krásné těhotenství i porod a zvládla strasti počátku mateřství se ctí. Autorka e-průvodce pro páry plánující miminko "Naše vítězství nad neplodností aneb 12 tipů, jak zvládnout umělé oplodnění", e-průvodce těhotenstvím a přípravou k porodu "Konečně těhotná aneb Jak mít pohodové šestinedělí a zvládnout porod s úsměvem", e-průvodce komplexní péčí o miminko"Deník novopečené maminky aneb Jak přežít šestinedělí a užívat si mateřství". "S intuicí, rozumem i humorem Vás provedu mateřstvím již od plánování miminka." Jak a proč jsem se stala z neplodné lékařky maminkou blogerkou si přečtěte zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů