Jsem lékařka a maminka s vášní pro zdraví bez "chemie"

Michaela Vančatová

Můj příběh:

Zvítězila jsem nad neplodností, prožila krásný porod a se ctí zvládla strasti počátku mateřství...

S intuicí, rozumem i humorem Vás provedu všemi úskalími mateřství již od plánování miminka...

"Máme stejný cíl: Zdravé a šťastné děti - budoucí generaci!"

Můj příběh v Sama doma - 25.9.2019

Rozhovor v ČT nejen na téma (ne)plodnost, zdravý život bez chemie a mateřství...

Jsem tu pro Vás - žena, maminka, lékařka

Žena a partnerka
Úspěšně jsem si prošla léčbou neplodnosti a druhé miminko jsme počali přirozeně. Ve všem hledám skrytý smysl a souvislosti...

Maminka 2 úžasných chlapečků a "nevýchovná máma"
Prožila jsem krásný porod a vím, jak vyřešit nejrůznější trápení nejen u malých dětí...

Lékařka a expertka na zdraví bez "chemie"
S nadšením pomáhám malým i velkým pacientům vyřešit jejich zdravotní problémy celostním přístupem...

Bude mi ctí být Vaší průvodkyní na cestě ke zdravému miminku a pohodovému mateřství!

Jsem:   

 • Obětavá lékařka, která ráda pomáhá ostatním vyřešit jejich zdravotní problémy celostním způsobem.

 • Maminka 2 úžasných chlapečků a nadšená propagátorka Nevýchovy a partnerského přístupu k dětem.

 • Expertka na zdravý životní styl bez chemie, která ve všem hledá skrytý smysl.

 • Žena, která si úspěšně prošla léčbou neplodnosti, ale druhé miminko jsme počali i přes neplodnost přirozeně! Užila jsem si pohodové těhotenství završené krásným, přirozeným porodem, zvládla strasti šestinedělí a užívám si každý den mateřství.

 • Žena, která ujíždí na osobním rozvoji a neustále se s nadšením vzdělává (kurzy Nevýchovy, Mentálních jazyků, zdravého životního stylu bez chemie, lékařské a seberozvojové kurzy). 

Ještě před pár lety ale můj život vypadal úplně jinak!

Byla jsem mladá lékařka marně se snažící s manželem o miminko. Byla jsem zoufalá a psychicky na dně. Pořád jsme se ptali "Proč miminko nepřichází? Proč zrovna my?

Po dlouhých měsících marného snažení a nově vzniklých zdravotních potížích nás opouštěl i všudypřítomný humor a náš vztah se chvílemi otřásal v základech... 

Hledala jsem skrytou příčinu toho všeho, četla jsem, vzdělávala se, přemýšlela a hlavně měnila názory, životní styl i smýšlení. Otevřely se mi oči a já vše najednou viděla jasněji a z jiného úhlu než dříve. 

Chtěla jsem všechny nově nabyté znalosti a aha-momenty předat ostatním. Měla jsem a mám pocit, že zkrátka musím změnit svět k lepšímu. Idealismus nebo naivita...? Steve Jobs řekl, že jen ti lidé, kteří jsou dost šílení na to, aby si mysleli, že mohou změnit svět, ho nakonec skutečně změní. 

Začít ale musíme už od těch nejmenších, protože zdravá a spokojená miminka vyrostou ve zdravé a spokojené dospělé - novou generaci!

Naše miminko ale stále nepřicházelo a náš život postrádal smysl. Pak jsme se odhodlali neplodnost řešit a zjistili, že bez metod asistované reprodukce se miminka nedočkáme. 

Po 2,5 letech marného snažení jsme ale díky IVF, které vyšlo hned napoprvé a zvládli jsme ho naprosto s přehledem, čekali chlapečka!

Těhotenství jsem si ve zdraví užívala a mohla se nerušeně vzdělávat a připravovat se na porod a svou novou roli.  Pak přišel krásný, takřka bezbolestný, přirozený porod!

Po narození krásného a úžasného chlapečka jsme řešili spoustu malých či větších problémů, ale vše jsme zdárně vyřešili a náš vztah se stal pevnějším než byl dříve. A já si mateřství stále víc a víc užívám!

Díky webu jsem skloubila své vášně s touhou realizovat se na mateřské a předat nenásilnou formou své zkušenosti  budoucím i čerstvým maminkám, a usnadnit jim tak jak cestu k miminku, tak mateřství, aby si čas s miminkem mohly jen a jen užívat!

Sdílím vlastní příběh, inspiruji, pomáhám a chystám se na kurz pro laktační poradkyně a jako lékařka a zapálená zkušená maminka, pro kterou je výzva přicházet věcem na kloub, mám co nabídnout každé mamince!

Abych Vám poradila a pomohla co nejlépe, neustále se vzdělávám u odborníků

 • Kurz kojení a předporodní kurzy + brzy budu laktační poradkyní
 • Kurz O fyzioterapii dětí, Dornova metoda, Kineziotaping a další fyzio-rehabilitační kurzy
 • Jsem držitelkou Diplomu celoživotního vzdělávání lékařů udělovaného za 5 let vzdělávání
 • Přednášky o homeopatii a přírodní léčbě
 • Kurz Mentální jazyky
 • Kurz Výchova nevýchovou
 • Kurz Živý život a Flow Thinking

Reference  

Milá Míšo, obdivuji Vás, kolik máte vědomostí a citu. Mluvíte mi přímo z duše a cítím s vámi ve všem souznění. Chtěla bych toho také tolik znát a umět vystihnout, pochopit a vyřešit. Začetla jsem se do vašeho mailu a vašich skvělých článků. Potřebovala bych týden na pročtení všech, protože každý je pro mě zajímavý a plný nových informací. Jsem opravdu moc ráda, že jste:-D Přála bych každé mamince (nebo člověku), aby potkal v případě nouze takového skvělého rádce (a možná anděla):-D
Lenka Š.
Celý Váš příběh jsem přečetla jedním dechem. Je až neuvěřitelné, jak jsem se ve Vašem psaní viděla...i mě rozplakalo - soucitem i dojetím, každé slovo jsem prožívala, jako kdybych tam byla s Vámi... opravdu jedině Vy jste popsala průběh IVF tak, jak jsem to chtěla slyšet, teď si umím představit, co mě bude čekat a můžu se na to lépe psychicky připravit.. U každého se může průběh trochu lišit, ale díky Vám mám představu a to je pro mě důležité. Moc Vám děkuji, že jste se rozhodla e-book zveřejnit i s detaily, které pro mě byly velkým přínosem...
Zuzana H.
Jste fakt úžasná a doufám, že to víte. Nevím proč, ale u Vás jsem měla prostě pocit, že můžu napsat cokoli a nebude to divné. To jak se snažíte pomoct ostatním ženám, které mají stejný problém jako já, jako jste měla Vy, je na dnešní dobu snad zázrak a navíc Vaše reakce jsou tak osobní, takže i když vím, že je denně stovka žen, které se na Vás obrací s prosbou o radu nebo o útěchu, stejně si najdete slova a čas abyste odpověděla tak, že se mi vlastně problémy rozplynou. Chtěla bych Vám za to poděkovat, protože tyhle chvíle jsou vážně smutné a těžké a s Vašimi slovy je to všechno tak nějak zvládnutelnější.
Tereza N.
Moc si vážím Vašeho času a snahy mi poradit. Obdivuji, že jste si dala tu práci s takto dlouhým textem. Zase mi to vlilo krve do žil, že ještě zabojujeme a zkusíme to spravit. Zkoušela jsem psát na dva laktační weby, ale napsali mi, že je těžké mi poradit. O to víc si cením Vaší pomoci. Mockrát Vám děkuji i za psychickou vzpruhu. ------> A za 2 měsíce: „Mohu Vám jen a jen poděkovat. Vlila jste mi zase naději a optimismus do žil a tak jsem ještě zabojovala. ...No a od té doby plně kojím a užívám si to a stále nemohu uvěřit, že se to zadařilo. Chci Vám moc a moc poděkovat za Vaši ochotu, čas a povzbuzení. Díky Vám kojím plně.“
Veronika B.
Moc děkujeme za všechno. Ono se o tom těžko mluví s lidmi, kteří neplodností neprošli, a i když se snaží pochopit tak - není to ono. Proto moc děkuji za podporu, člověk se pak necítí takový exot. Je fajn, ze existuje někdo kdo mu rozumí. Děkujeme! 😘
Anna M.
Mockrát Vám děkuju za rychlou a vyčerpávající odpověď. Musím říct, že jste mi opravdu vlila optimismus do žil. Jsem moc ráda, že jsem na Vás narazila.
Dana Z.

Kontakt

Potřebujete poradit, pomoci nebo máte zajímavou nabídku či přání?