MUDr. Michaela Vančatová

Expertka na zdraví bez chemie s vášní pro homeopatii a přírodní léčbu.

Porazili jsme neplodnost, moje porody byly hladké, rychlé, přirozené a o zdraví celé rodiny pečuji přírodní cestou, bez chemie...

MUDr. Michaela Vančatová v Sama doma

Můj příběh v Sama doma - 25.9.2019

Rozhovor v ČT nejen na téma (ne)plodnost, zdravý život bez chemie a mateřství...

Rozhovory pro média

Poskytovala jsem rozhovory pro Blesk zdraví, Ona dnes a Blesk zdravie...

JSEM TU PRO VÁS - ŽENA, MAMINKA, LÉKAŘKA

Žena a partnerka
Úspěšně jsem si prošla léčbou neplodnosti a druhé miminko jsme počali přirozeně. Ve všem hledám skrytý smysl a souvislosti...

Maminka 2 úžasných chlapečků a "nevýchovná máma"
Prožila jsem krásný porod a vím, jak vyřešit nejrůznější trápení nejen u malých dětí...

Lékařka a expertka na zdraví bez "chemie"
S nadšením pomáhám malým i velkým pacientům vyřešit jejich zdravotní problémy celostním přístupem...

Jsem:   

 • Expertka na zdraví bez chemie s vášní pro homeopatii a přírodní léčbu.
 • Obětavá celostní lékařka, která ráda pomáhá ostatním vyřešit jejich zdravotní problémy celostním způsobem.
 • Maminka 2 úžasných chlapečků a nadšená propagátorka partnerského přístupu k dětem.
 • Žena, která vyhrála nad neplodností: První miminko máme z umělého oplodnění, ale druhé miminko jsme, i přes diagnózu kombinované neplodnosti, počali  přirozeně!
 • Moje těhotenství byla pohodová a porody hladké, rychlé, přirozené a takřka bezbolestné.
 • Překonala jsem potíže s kojením, vyléčila dětem atopický ekzém bez chemie, pečuji o jejich zdraví přírodní cestou a se ctí zvládám radost i strasti mateřství... 
 • Zapálená on-line podnikatelka, která podnikáním skloubila své vášně a plní si tak svůj sen...
 • Nadšená cestovatelka a milovnice záhad, která ve všem hledá skrytý smysl.

PŘED PÁR LETY ALE MŮJ ŽIVOT VYPADAL ÚPLNĚ JINAK!

Byla jsem mladá lékařka marně se snažící s manželem o miminko. Byla jsem zoufalá a psychicky na dně. Pořád jsme se ptali "Proč miminko nepřichází? Proč zrovna my?

Po dlouhých měsících marného snažení a nově vzniklých zdravotních potížích nás opouštěl i všudypřítomný humor a náš vztah se chvílemi otřásal v základech... 

Hledala jsem skrytou příčinu toho všeho, četla jsem, vzdělávala se, přemýšlela a hlavně měnila názory, životní styl i smýšlení.  Otevřely se mi oči a já vše najednou viděla jasněji a z jiného úhlu než dříve. Udělala jsem doma velkou čistku a přešla na život bez "chemie" a ostatní nadšeně inspiruji: Přečtěte si článek s více jak 10 000 přečtěními "5 nebezpečí, která ohrožují naše zdraví i plodnost, aneb Pravidlo 80/20".

Chtěla jsem všechny nově nabyté znalosti a aha-momenty předat ostatním. Měla jsem a mám pocit, že zkrátka musím změnit svět k lepšímu. Idealismus nebo naivita...? Steve Jobs řekl: "Jen ti lidé, kteří jsou dost šílení na to, aby si mysleli, že mohou změnit svět, ho nakonec skutečně změní". 

Chemie kolem nás

Začít ale musíme už od těch nejmenších, protože zdravá a spokojená miminka vyrostou ve zdravé a spokojené dospělé - novou generaci! Naše miminko ale stále nepřicházelo a náš život postrádal smysl. Pak jsme se konečně odhodlali neplodnost řešit a zjistili, že bez metod asistované reprodukce se miminka nedočkáme. 

Připravovala jsem sebe a svá játra, která jsem mezitím musela kvůli poruše funkce vyléčit, na náročnou hormonální léčbu v rámci umělého oplodnění. Snažila jsem se zjistit, co udělat pro jeho úspěch.

A POVEDLO SE! 

Po 2,5 letech marného snažení jsme díky IVF, které vyšlo hned napoprvé a zvládla jsem ho, i přes řadu překážek, naprosto s přehledem, čekali chlapečka!

Teď trochu v příběhu přeskočím, ale je to potřeba: Po 3 letech jsme chtěli druhé miminko a tak jsme udělali řadu opatření, aniž bychom tomu dávali velké šance. Ale "nemožné" se stalo skutečností a já po 4 měsících "snažení" zírala na // na těhotenském testu!

Druhé miminko jsme, i přes diagnózu kombinované neplodnosti, počali přirozeně!

Vím, jak jsou psychická pohoda a ty správné informace na cestě k miminku důležité, a tak své odborné znalosti a osobní zkušenosti sdílím a pomáhám párům, které se o miminko marně snaží. Vytvořila jsem pro ně, krom jiného, velký komplet 3+1 e-Book "Naše vítězství nad neplodností", kde najdou:

 • Podporu zdraví o vyšší level a tím i genetiky, plodnosti a přirozeného otěhotnění
 • Odbornosti o vyšetřeních, výsledcích, diagnózách, léčbě (od jednoduché po náročné metody až k IVF)
 • Vše pro úspěch umělého oplodnění  + Náš autentický příběh od A do Z bez cenzury pro inspiraci a uklidnění

Ale zpět do doby, kdy jsem se poprvé radovala z // na testu: Těhotenství jsem si ve zdraví užívala a mohla se nerušeně vzdělávat a připravovat se na porod a svou novou roli.  Pak přišel krásný, rychlý, hladký a takřka bezbolestný, přirozený porod!

To bych nebyla já, abych svoje znalosti a zkušenosti nepředala těhotným maminkám, protože každá z nás chce mít hladký přirozený porod a zdravé miminko. Jaká homeopatika a vychytávky si sbalit do porodnice, aby porod a poporodní období proběhlo hladce si maminky stáhnou v tomto e-Booku. 

Jak se vyhnout přenášení a vyvolávání porodu a co udělat pro hladký porod najdou v tomto e-Booku ke stažení.

A jak se nejen na začátku těhotenství zbavit nevolností těhotné maminky najdou v tomto e-Booku ke stažení.

Kompletního (4 + 1 e-Book) průvodce těhotenstvím, přípravou na porod (aby byl hladký a rychlý) a příchod miminka včetně kojení najdou tady.

Po narození krásného a úžasného chlapečka (a za 3 roky ještě jeho mladšího brášku) jsme řešili spoustu malých či větších problémů, ale vše jsme zdárně vyřešili - překonali jsme potíže s kojením, docházením na fyzioterapii jsme normalizovali a podpořili vývoj našeho prvorozeného zlatíčka, vyléčila jsem klukům atopický ekzém bez chemie jen stravou a režimovými opatřeními...

Užívám si mateřství

A vše nadšeně učím i maminky, protože věřím, že jsem si tím musela projít jen proto, abych našla bezpečné a účinné řešení a mohla ho sdílet!

 • Naučím Vás vše o kojení a správnou techniku i vyřešíme časté problémy s kojením. Jak na to>>
 • Naučíte se, jak očkovat bezpečně a minimalizovat nežádoucí účinky očkování. Jak na to >>
 • Zjistíte, co je nezbytné pro zdravý pohybový vývoj, jak poznat asymetrie a poruchy a jak vývoj správně podpořit. Jak na to >>
 • Jak skutečně zdravě a správně zavádět příkrmy, podle odborníků na výživu, a jak stravu podávat a krmit podle logopedů. Jak na to >>
 • Jak vyléčit atopický ekzém bez chemie a jednou pro vždy. Jak na to >>

A já stále objevuji taje mateřství a jeho skrytý potenciál a sdílím to dobré i to špatné, protože i chybami se člověk učí a není třeba opakovat chyby někoho jiného, ale jít najisto. A já se stále učím, a hodně od svých dětí, které jsou náročnými a přísnými učiteli.

Díky webu jsem skloubila své vášně s touhou realizovat se na mateřské a předat nenásilnou formou své znalosti a zkušenosti "snažilkám", budoucím i čerstvým maminkám, a usnadnit jim tak jak cestu k miminku, tak mateřství, aby si čas s miminkem mohly jen a jen užívat!

Sdílím vlastní příběh, inspiruji, pomáhám a chystám se na kurz pro laktační poradkyně a jako lékařka a zapálená zkušená maminka, pro kterou je výzva přicházet věcem na kloub, mám co nabídnout každé mamince!

Bude mi ctí být Vaší průvodkyní na cestě ke zdravému miminku a pohodovému mateřství!

Děkuji Vám