Proč české porodnice volí MonPeri?

MonPeri

V těhotenství jsem se s nadšením připravovala na příchod vytouženého a dlouho očekávaného potomka a samozřejmě jsem pro něj chtěla, jako každá maminka, to nejlepší. Krom certifikované přírodní kosmetiky a dalších nezbytností jsem vybírala i plenky, které budu používat.

Jak vybrat dětské plenky

Nakonec jsem se jako správná bio-mamka rozhodla pro moderní látkové plenky, a to konkrétně skvělé české plenky Bamboolik (jsou z bambusu – odtud název 🙂 ), které jsou uživatelsky jednoduché a také pratelné na 60st. (nižší teplota podle mě u plenek není z hygienickým důvodů vhodná).

Látkovky, zvláště ty z bio bavlny a bambusu, jsou ekologická a zdravá varianta, protože neobsahují žádnou chemii. Naopak jednorázové papírové plenky jsou bohužel obvykle bělené chlórem a tak obsahují nebezpečné dioxiny. Navíc je to velká ekologická zátěž, protože plenky se v přírodě rozkládají stovky let…

Ovšem v šestinedělí, než se s miminkem sžijeme, jsem přesto plánovala používat papírové plenky. Většina látkových plenek je totiž vhodná až pro miminka s hmotností nad 4 kg. Po šestinedělí už jsem je ale chtěla mít jen v záloze pro případ průjmu nebo kdybych nestíhala prát. Vybrala jsem samozřejmě ty ekologické – částečně rozložitelné, nebělené chlórem, bez parfemace a jiné chemie. Dlouho jsem nevybírala a koupila Beaming baby, které ovšem nejsou nejlevnější, spíše naopak. 🙁

eko-plenky

Očekávala jsem, že v porodnici dostaneme klasické „pemprsky“, a proto jsem dokonce zvažovala přinést si plenky vlastní. V porodnici mě ale čekalo milé překvapení – k dispozici jsme dostaly MonPeri, značku, o které jsem toho do té doby moc neslyšela, ale záhy jsem s radostí zjistila, že:

  • MonPeri jsou ekologicky šetrné jednorázové plenky z přírodních materiálů bez PVC, chlóru, formaldehydu, ftalátů, latexu a parfemace.
  • Plenky nejsou bělené chlórem, ale horkým vzduchem, a jsou ze 70% rozložitelné v přírodě (tedy z větší míry než jiné eko-plenky).
  • Zkrátka nefalšované certifikované eko-plenky a navíc české značky – MonPeri je v překladu „Moje Víla“. Firmu MonPeri najdete v Nýřanech, kousek od Plzně, našeho bydliště. Navíc cena je mnohem přijatelnější a tak neváhám a přecházíme na MonPeri!
  • Plenky jsou mnohem dostupnější, protože řada obchodů, a to nejen pouze s dětským zbožím, je má skladem. Navíc je můžete koupit i přímo na e-shopu, a i na dobírku Vám je přivezou do 1 – 2 dnů, takže fakt expres. 🙂
  • Manipulace s plenkami je jednoduchá a vybrat si můžete samozřejmě nejen z mnoha velikostí od XS (2 – 4 kg) po XXL (13 – 25 kg), ale také pants, tedy natahovací, ve velikosti L (8 – 13 kg) a XL (13 – 18 kg), které se dají po použití na bocích roztrhnout a rychle sundat. Pants rozhodně využijí rodiče malých neposedů, za kterými musí při přebalování běhat nebo lézt po čtyřech, stejně jako já :-), a pak samozřejmě dětí, které už trénují na nočník.

MonPeri

Po šestinedělí, když jsme konečně úspěšně vyřešili naše problémy s kojením, jsem se odhodlala a podle plánu přešla na látkovky. Vše jsme zvládali krásně, bez problémů a látkovky nám vyhovovali a dokonce i tatínek je zvládl přebalit! 🙂 Ale při trénování polohy na bříšku a „pasení koníčků“ Vilíkovi objemnější plenky trošku vadily (ale mohlo to být mou chybou…). Zatímco u babičky, kde měl papírové plenky, dělal pokroky. 🙂

Ve 4. měsících věku už Vilík nechtěl přebalovat v noci a já musela noční kalhotkovou plenku vycpat další vložnou plenou tak, aby plenky „vydržely“ bez přebalení celou noc. Jenže plenka byla ještě objemnější a přišlo mi to nepohodlné (ale možná jsem to dělala špatně a rozhodně nechci látkovky zatracovat, to vůbec ne!), ale Vilík si nestěžoval.

Pak nás ale nejspíše mou dietní „chybou“ potkal atopický ekzém, který jsem jako správná bio-mamka chtěla řešit jen přírodní léčbou a také především režimovými opatřeními. Přešla jsem tedy, spíše preventivně, zpět na papírové plenky, protože atopici musí mít na těle jen 100% bavlnu (ideálně bio bavlnu, která je na rozdíl od klasické bavlny bez chemie, anebo bambus apod., ale ne umělá vlákna), a jelikož se bez flísové separační plenky neobejdeme, nejde to jinak. Navíc i pro mě jsou jednorázové plenky pohodlnější. 🙂

Našla jsem jednorázové eko-plenky pro alergiky značky Moltex, které nám také vyhovovaly, ale když se ekzém zklidnil, tak jsme po několika měsících přešli zpět na osvědčené a o poznání levnější české MonPeri. A mohu ujistit i maminky malých atopiků a dětí s citlivou pokožkou, že náš malý atopik a alergik MonPeri toleruje bez potíží. 🙂

Jako lékařka, maminka a „expertka“ na zdraví bez „chemie“ mohu s klidným srdcem všem maminkám doporučit:

„MonPeri jsou pro zdraví Vašeho děťátka tou nejlepší volbou… „

Plenkám MonPeri věřím ale nejen já…

MonPeri je značka, které důvěřují přední české porodnice…

Protože, jak říkají v MonPeri:

„Není to jen plena – je to péče o dítě.“

 Spokojená maminka

Pro všechny čtenáře mám dárek!

Nakupte na www.monperi.cz libovolný počet plenek nejpozději do 6.4.2018 a zadejte tento kód („rf2d8636oy“) a získáte 20% slevu!!! 

Stáhněte si zdarma eBook „6 kroků ke zdravému kojenci“, kde se naučíte, jak pro zdraví Vašeho děťátka udělat maximum a upevnit jeho imunitu!

 e-book "6 kroků ke zdravému kojenci"

MUDrc Míša - Tajemství ideálního mateřství

Zdroje a doporučená literatura:

Doba jedová 1 a 2 – prof.RNDr.Anna Strunecká, DrSc.

Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně – vydávané sdružením Arnika   arnika.org

monperi.cz

Maminka-lékařka se zkušeností s léčbou neplodnosti (první miminko máme z IVF, ale druhé z přirozeného otěhotnění!) a vášní pro zdraví bez "chemie". Nadšená propagátorka Nevýchovy, která si užila krásné těhotenství i porod a zvládla strasti počátku mateřství se ctí. Autorka e-průvodce pro páry plánující miminko "Naše vítězství nad neplodností aneb 12 tipů, jak zvládnout umělé oplodnění", e-průvodce těhotenstvím a přípravou k porodu "Konečně těhotná aneb Jak mít pohodové šestinedělí a zvládnout porod s úsměvem", e-průvodce komplexní péčí o miminko"Deník novopečené maminky aneb Jak přežít šestinedělí a užívat si mateřství". "S intuicí, rozumem i humorem Vás provedu mateřstvím již od plánování miminka." Jak a proč jsem se stala z neplodné lékařky maminkou blogerkou si přečtěte zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů